Паралельне промислове виробництво біометана і харчової вуглекислоти

Паралельне промислове виробництво біометана і харчової вуглекислоти

Біогазовий комплекс в містечку Монтелло - це складний промисловий об'єкт, який об'єднує 3 технологічних процеси: анаеробна ферментація біомаси, виробництво біометана і виробництво харчової вуглекислоти.

На одному з найбільших в Європі промислових Біометанові комплексів, розташованому в Північній Італії, в районі Мілана, вперше почали робити те, про що лише писалося в наукових статтях і публікаціях різних експертів. Спочатку технологія відпрацьовувалася в рамках пілотного проекту на моделі біогазового комплексу невеликого масштабу.

Промисловий об'єкт має достатню потужність, щоб ферментувати 400 000 тон біомаси в рік і переробляє 6250 кубічних метрів біогазу на годину.

На першому етапі біогаз піддається збагаченню за допомогою різних методів очищення для отримання високоякісного метану, який відповідає вимогам газорозподільних мереж. Наступним завданням, яка представляє собою найбільш інноваційний аспект даної технології, є подальша очистка вуглекислого газу від непотрібних домішок для отримання газу високої чистоти, який можна використовувати в харчовій індустрії і при виробництві напоїв.

Хімічна чистота обох потоків була проаналізована в сертифікованій лабораторії на відповідність нормативам Європейської Асоціації Промислових Газів і Міжнародного Товариства питної Продуктів (EIGA / ISBT) на відповідність чистоти вуглекислоти вимогам харчової та питної промисловості. Було знайдено, що вміст мікроорганізмів набагато нижче, ніж нижні межі, встановлені Уніфікованим Європейським Актом.

Біометан має чистоту 96,3%, що відповідає регламенту чистоти для локальних мереж. Чистота вуглекислоти становить 98,1% до заключної стадії очищення і 99,9% - після. За хімічним складом і мікробіологічними показниками вона відповідає вимогам харчової індустрії. При такому використанні звернення вуглекислого газу являє замкнуту петлю, а сам біогазовий комплекс являє собою перший в Італії завод з негативним вуглецевим слідом.

Будівництво такого промислового підприємства було б економічно виправдано і в Україні, за наявності достатнього обсягу недорого сировини. В Італії основний обсяг такого сировини становить харчова фракція ТПВ, яка сьогодні в Україні недоступна, внаслідок відсутності їх роздільного збору.