У Вінниці буде офісна будівля

У Вінниці буде офісна будівля "passive house"

Побудувати високоенергоефективний будинок в Україні це реально!

Втілити перший такий об’єкт в життя у Вінниці вирішила прогресивна компанія «Макош», яка спеціалізується на сучасних добривах, а супровід будівництва здійснює Консалтингова компанія «Енерджейн». Терміни реалізації стислі і початок роботи офісу у новій будівлі призначено на осінь 2019.

Основні складнощі при реалізації високоенергоефективних проектів виникають, коли не враховують вплив найменших дрібниць при будівництві та не розробляють детальні креслення усіх складових елементів будівельної конструкції чи інженерних мереж. Детально технологіям енергоефективних будинків був присвячений цьогорічний Форум енергоактивних будинків у Вінниці.

Для енергетичних потреб офісної будівлі передбачається побудова тригенераційної установки для одночасного виробництва електроенергії, теплової енергії та холоду. Така технологія має найвищий коефіціент використання первинної енергії. Основним джерелом палива буде біологічна відновлювана сировина. Відтак вплив на екологію буде мінімальним.Передбачається показати стандарт нового будівництва для міста, що споживає мінімум енергії, є дружнім до екології, піклується про співробітників. У майбутньому плаский дах будівлі буде використано для «зеленого даху» - декоративний газон для зони відпочинку співробітників.

Стандарти енергоефективної будівлі передбачають обмеження максимальних витрат енергії на квадратний метр (кубічний метр):

Стандарт А (високоенергоефективний будинок) – 83 кВт*год/м2 на рік (38 кВт*год/м3 на рік);

Стандарт «трилітровий будинок» - 30 кВт*год/м2 на рік;

Стандарт «пасивний будинок» - 15 кВт*год/м2 на рік.