У Вінниці відбувся Форум енергоактивних будинків

У Вінниці відбувся Форум енергоактивних будинків

16 лютого у NGO-HUB "Місто змістів" пройшов перший Вінницький форум по енергоефективному будівництву та сучасним енергоощадним технологіям.

На форум прибули спікери та гості з різних міст України, а також запрошений гість-спікер з Німеччини експерт з будівництва пасивних будинків Флоріан Ламмаєр.

Флоріан Ламмаєр, німецький архітектор енергопасивних будинків пояснив особливості будівництва енергопасивних будинків у Німеччині, реалізовані проекти в Україні та які складнощі виникають при реалізації подібних проектів. Акцентував увагу, що в Німеччині на сьогодні майже відсутнє будівництво класом енергетичної ефективності нижче А, це пов'язано з свідомим ставленням до житла та високою вартістю енергії.

Іван Магдич, начальник відділу енергетичного менеджменту Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації, який поділився з аудиторією про політику енергоощадності в рамках області, та які програми з модернізації старих будинків діють сьогодні.

Владислав Алексійченко, керівник Консалтингової компанії "Енерджейн", бізнес-тренер проектів "Європейський енергоменеджер", "Львівська мережа енергоефективності LEEN", енергоаудитор презентував новітні технології, які використовують при енергомодернізації та при зведенні нових будівель, класичні технології та особливості правильного застосування, що суттєво впливає на якісний результат. Виявляється, при якісному використанні класичних технологій можна отримати будинок з класом енергоефективності "В" і вище, а існуючі підходи використання класичних технологій при впровадженні енергомодернізації дозволяють модернізувати зазвичай до класу "D".

Тетяна Котенко, керівник національного контактного пункту “HORIZON 2020” за напрямком «Малі та середні підприємства», кандидат економічних наук, доцент - ознайомила з можливостями грантових програм, присутніх в Україні фондів і показала дорожню карту для отримання фінансування під інноваційні проекти. Розглянула кейс фінансування енергогенеруючої установки, яку може встановити підприємство малого бізнесу і отримати 75% фінансування капітальних витрат.

Дужак Віталій, директор ТОВ “Енергоефективне будівництво” та керівник проекту сонячного будинку розповів основні причини чому в Україні так повільно розвиваються енергоефективні технології у будівництві нового житла. Провів презентацію концепту енергонезалежного будинку, який має усі шанси перетворитися у реальний проект з початком будівництва вже в цьому році у місті Вінниця. З присутніми на форумі гостями обговорили деякі питання пов'язані з проектом та розвіяли сумніви щодо можливості такого проекту в українських умовах.

Денис Камінський, головний архітектор проекту “Сонячний будинок” поділився практичними проблемними питаннями для архітектора щодо проектування енергоефективних будинків в умовах українських будівельних умовах. Вони існують та заважають іноді проектувати якісні об'єкти, приходиться знаходити варіанти як поєднати енергоефективність і при цьому втиснутись у жорсткі будівельні норми які були розроблені в умовах майже безкоштовних енергетичних ресурсів.

Миколай Понятовський, директор АН "Пересвіт" поділився своїм досвідом у тому як клієнти обирають собі нове житло та як реагують на пропозиції енергоощадного житла, яке є більшим в ціні. Виявилось що ринок нерухомості майже готовий до якісного енергоефективного житла і готовий переплачувати за це порівняно зі звичайним.

Програма форуму була дуже насичена та цікава, більшість відвідувачів дочекалась самого закінчення. Організатори форуму були дуже вражені кількості гостей і вдячні за таку увагу до заходу. Отже тема людям цікава, і ми думаємо що продовження її знайде себе у наступному форумі.

Учасники Форуму попрактикувалися у роботі архітектора, виявляючі будівельні помилки у розроблених архітектурних рішеннях та презентуючи варіанти розв'язання проблемних задач.