Звіт будівництва офісної будівлі

Звіт будівництва офісної будівлі "passive house" від 27 травня 2019

Продовжуємо будівництво офісної будівлі з дотриманням вимог стандарту "passive house"

Критерії стандарту "passive house", яких ми притримуємось на будівництві (акценти поточного звіту):

  • непорушність шару герметичності будівлі;
  • уникнення теплових мостів та рішення, які нівелюють вплив теплових мостів при неможливості їх уникнути;
  • ступінь рекуперації енергії у вентиляційній установці - більше 75%;

1. Відсутність неконтрольованого повітрообміну - необхідна умова енергоефективної будівлі

Наявність неповне заповнення швів між будівельними елементами, різні коефіцієнти теплового розширення матеріалів призводять до появи мікротріщин у будівельній конструкції, через яку проникає тепле повітря з будівлі, насичене вологою. Відтак втрачається тепло та конденсується волога на зовнішніх шарах стіни та утеплювачі, що призводить до зменшення теплового опору і ще більшого пошкодження конструкції. Щоб уникнути інфільтрації прийнято рішення герметизувати стики будівельної конструкції зсередини та нанести шар штукатурки на підготовлені вузли.

Для герметизації стиків будівельної конструкції застосована стрічка з коефіцієнтом повітропроникності 0.

2. Узгодження технічного завдання на проектування вентиляції

З метою максимального використання теплонадходжень в будівлю для системи вентиляції необхідно застосовувати рекуператор з противоточним рухом повітря, що забезпечує високий ступінь повернення теплової енергії. Іншою складовою системи вентиляції є відсутність неконтрольованого викиду повітря з опалюваного приміщення, що потребує повної циркуляції повітря в усіх приміщеннях. Для цього використовується єдина вентиляційна установка.Приток повітря передбачається здійснювати через прямоконтактний ґрунтовий теплообмінник "ґрунт-повітря". При використанні таких теплообмінників ми зустрілися зі складністю: математична модель розрахунку для ґрунтових теплообмінників існує до межі 2000 м.куб/годину. Моделі розрахунку для об'ємів повітря вище за 2 тис м.куб/годину відсутні і розрахунки ґрунтуються на емпіричних дослідженнях існуючих проектів. Це не стало на заваді і ми сформували математичну модель ґрунтового теплообмінника для розрахунку для об'ємів повітря вище за 2 тис м.куб/годину з врахуванням типів ґрунтів та кліматичних даних місцевості.

Існуючі проекти з прямоконтактними ґрунтовими теплообмінниками "ґрунт-повітря" діють в Україні та можна спостерігати за їх роботою он-лайн. Великі вентиляційні проекти реалізовані у Польщі і роками показують ступінь відбору теплової енергії від ґрунту до повітря у зимовий період до 80%.

Слідкуйте за станом будівництва на сторінці Енерджейн у Facebook